منابع عراقی از انفجار یک بمب کنارجاده‌ای در مسیر کاروان لجستیک ائتلاف آمریکایی در ناصریه خبر دادند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: منابع گزارش دادند که یک کاروان لجستیک نیروهای آمریکایی در شهر الناصریه در جنوب عراق با انفجار یک بمب کنار جاده‌ای مورد هدف قرار گرفت.

امروز همچنین یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد امروز سه بمب در مسیر کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی در نزدیکی صقلاویه در استان الانبار واقع در غرب عراق منفجر شد.

این بمب‌ها منجر به خساراتی به یکی از خودروهای کاروان و زخمی شدن راننده آن شده، اما تلفات جانی نداشته است.

هفته گذشته نیز چهار حمله جداگانه در استان‌های مختلف عراق به کاروان‌های نظامی آمریکا صورت گرفت که در نتیجه به تجهیزات جنگی ایالات متحده خساراتی وارد شد.

مدت‌هاست که کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند. از‌این‌رو ارتش آمریکا کار انتقال تجهیزات را به شرکت‌های خصوصی عراقی سپرده است. گروه‌های مقاومت عراق تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

به‌رغم اظهارات مقامات آمریکایی و عراقی درباره محدود شدن مأموریت نظامیان بیگانه به آموزش و مشاوره‌دهی به نیروهای عراقی، گرو‌ه‌های مقاومت عراق با اشاره به ورود گسترده کاروان‌های لجستیکی آمریکایی به خاک این کشور و مشارکت نیروهای آمریکایی در عملیات‌های نظامی عراق تأکید دارند که این اقدامات نمی‌تواند بیانگر محدود شدن مأموریت نظامیان آمریکایی باشد.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها