عدم اعتماد مقامات بلندپایه امنیتی و نظامی تل‌آویو به گزینه‌های پیشنهادی نفتالی بِنت برای تصدی ریاست شاباک، کار را برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دشوار کرده است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: «نفتالی بِنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای انتخاب رئیس جدید سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) به مشکل برخورده است.

اخبار رسیده حاکی از بروز اختلافات شدید میان مقامات بلندپایه امنیتی و نظامی تلآویو و برخی چهره‌های کنیست در خصوص گزینههای احتمالی شاباک است که انتخاب گزینه مطمئن را برای بِنت دشوار کرده است.

بنابر اطلاع «نورنیوز»؛ مهمترین دلیل مخالفت با افراد پیشنهادی، عدم اطمینان به آنها به دلیل نفوذ گسترده در لایه‌های اطلاعاتی-امنیتی رژیم صهیونیستی است که تنها گوشه‌ای از آن در موضوع فرار شش زندانی فلسطینی از زندان فوق امنیتی جلبوع، تکرار حملات سایبری گسترده و همچنین گسترش تمرد برخی فرماندهان میانی و سربازان از دستور آتش مستقیم علیه اهالی غزه نمایان شده است. 

طی ما‌ه‌های گذشته بسیاری از مقامات سابق امنیتی رژیم صهیونیستی در خصوص گسترش ابعاد نفوذ در لایه‌های مختلف امنیتی اسرائیل به مقامات این رژیم هشدار داده بودند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها