مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از ارسال 400 هزار اخطار به مشترکین پرمصرف و بد مصرف تهرانی و قطع آب مشترکان بد مصرف از فردا خبرداد.

نورنیوز-گروه اقتصادی: محمد رضا بختیاری با اشاره به اینکه دو نوع اخطار در زمینه کاهش مصرف و هم اخطار قطع برای مشترکین صادر شده است افزود: از ابتدای تیر برای مشترکین بدمصرف و پرمصرف تهرانی یعنی مشترکانی که بیش از دو برابر الگو آب مصرف می‌کنند اخطار پیامکی و مکتوب صادر شده است که از فردا آب شرب مشترکین بد مصرف به مدت دو تا پنج ساعت در زمان اوج مصرف قطع خواهد شد.

وی 20 درصد مشترکین تهرانی بیش از دوبرابر الگوی مصرف، آب مصرف کرده اند گفت: الگوی مصرف آب در تهران 15 مترمکعب در ماه برای هر نفر است که مشترکین پر مصرف تا 30 مترمکعب آب در ماه مصرف کرده اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه حدود 30 درصد مشترکان کمی بیش از الگو مصرف دارند و 20 درصد مشترکان جز مشترکان پرمصرف هستند و حدود پنج درصد نیز فوق العاده مصرف بالایی دارند ادامه داد: مشترکین بد مصرف یا استخر دارند و از آب شرب برای پرکردن استخر استفاده میکنند و یا برای آبیار‌ی باغچه از آب شرب استفاده کرده اند.

بختیاری با اشاره به مصرف بالای آب در تهران، گفت: هم اکنون 3 درصد مشترکین ما از آب مجانی یا آب امید استفاده میکنند که یک سوم الگوی مصرف را رعایت کرده اند و البته 50 درصد مشترکین تهرانی در حد الگوی مصرف از آب استفاده میکنند.

وی ادامه داد: کسانی که بیشتر از الگوی مصرف آب مصرف میکنند بصورت پلکانی قیمت آب محاسبه میشود که البته برای برخی از آن‌ها به قیمت آب اهمیتی نمی‌دهند، زیرا این کالا ارزان است.

بختیاری گفت: با افزایش هر یک درجه دمای هوا , 60 تا 70 درصد معادل یک شهر 200 هزار نفری مصرف آب افزایش می‌یابد این درحالی است که ما امسال علی رغم گرمای زیاد و بارش کم و کسری مخازن اجازه ندادیم آب قطع شود و این جفا است که با توجه به همه مسائلی که در مورد کم آبی مطرح میشود امابخشی از مشترکین آب توجهی به نوع مصرف ندارند.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها