نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در بودجه 1400، اعتبارات خوزستان را از 2 هزار میلیارد تومان به 5 هزار میلیارد تومان افزایش داد.

نورنیوز-گروه سیاسی: آقای نیکزاد که اداره جلسه علنی امروز را برعهده داشت در نطق پیش از دستور خود افزود: اعیاد پیش رو و به ویژه عید سعید غدیر خم و همچنین سالروز میلاد با سعادت امام کاظم (ع) را محضر ملت بزرگ ایران و نمایندگان مجلس تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. خدای متعال را شاکریم که ما را جزو متمسکین به ولایت حضرت علی ابن ابی طالب (ع) قرار داد. به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی مسئله غدیر با این مضمون والا متعلق به همه مسلمانان است، چون به معنای حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت الله است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گرامیداشت ایام الله فرصت‌هایی هستند برای بازخوانی اهداف و آرمان‌های اسلامی، غدیر نشانه اهمیت ولایت در حکمرانی اسلامی است، انقلاب اسلامی و نعمت ولایت فقیه ثمره تفکر غدیر در ایران اسلامی است و امروز می‌بینیم این فرهنگ مترقی توانسته است موجبات رشد و اعتلای امت اسلام را فراهم کند.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس اظهار داشت: میراث غدیر و فرهنگ علوی باید در سرلوحه توجه و تمرکز کارگزاران نظام مقدس اسلامی در همه سطوح قرار گیرد، گرامیداشت واقعه غدیر عبارت است از بسط و گسترش عدالت در جامعه اسلامی و اگر در سال‌های گذشته به همین درس کلیدی از مکتب حضرت علی (ع) توجه جدی می‌شد بسیاری از مشکلات که امروز در کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم نبود.

وی تاکید کرد: اگر امکانات کشور عادلانه توزیع می‌شد و سرمایه گذاری دولت در بخش‌های متخلف به صورت متوازن اتفاق می‌افتاد و به صورت شایسته به فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه می‌شد امروز خوزستان عزیز و ولایتمدار دچار مشکلات نبود.

اقای نیکزاد اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی از سال گذشته و پیش از اینکه مشکلات آب در خوزستان بحرانی شود به موضوع ورود داشت و در نخستین روز‌های فعالیت مجلس عده‌ای از نمایندگان به غیزانیه سفر کردند و در جلساتی که در مجلس برگزار کردیم تذکرات لازم را به مسئولین مربوطه دادند.

وی افزود: در حیطه قانون گذاری نیز در اصلاحات که در مجلس و در بودجه انجام شد اعتبارات خوزستان از 2 هزار میلیارد تومان به 5 هزار میلیارد تومان افزایش یافت، هزار و 750 میلیارد تومان به فاضلاب اهواز اختصاص داده شد، به وزارت نفت تکلیف شد تا حداقل هزار میلیارد تومان برای حل مشکلات خوزستان هزینه کند، هزار و 260 میلیارد تومان برای راه روستایی، آب و فاضلاب و احداث شبکه آبی و تنش آبی اختصاص داده شد.

اقای نیکزاد اضافه کرد: اعتبارات رفع مشکلات آب و فاضلاب خوزستان 40 میلیون یورو افزایش یافت و در تبصره 3 بودجه 1400 مجوز استفاده از فاینانس خارجی برای حل این مشکلات داده شد. اما متاسفانه در اثر بی توجهی به این موضوع دچار مشکلات شدیم.

وی اظهارداشت: خوزستان همان خوزستان 8 سال دفاع مقدس است که حماسه آفریدند و با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور دست دشمن بیفتد، همان خوزستانی است که در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی عزیز حماسه آفریدند، همان خوزستانی است که همیشه پای کار انقلاب بوده است، لذا الان نوبت مسئولان است که کم کاری‌های گذشته را جبران کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این مشکلات در سایر استان‌ها وجود دارد، نمایندگان مجلس در نطق ها، تذکرات و جلسات حضوری دائما روی این موارد تاکید دارند و اگر همین آسیب شناسی‌ها قبل از اینکه به نطقه بحرانی برسد توسط دولتمردان پیگیری می‌شد مشکلات مردم به طور محسوس کاهش می‌یافت.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها