بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی مرکز افکارسنجی ایران بعد از برگزاری سومین مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری میزان مشارکت در انتخابات 42 درصد محاسبه شده است.

نورنیوز-گروه سیاسی: مرکز افکارسنجی ایران (ایسپا) در آخرین نظرسنجی خود از افرادی که در انتخابات مشارکت می‌کنند پرسیده است که «روز شنبه سومین مناظره بین نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد. آیا شما این مناظره را دیدید؟». 34.8 درصد از پاسخگویان مناظره سوم را تماشا کردند و در مقابل 65.2 درصد به این سوال پاسخ منفی داده‌اند.

ایسپا همچنین در این نظرسنجی درباره مشارکت کردن یا نکردن جامعه آماری خود در انتخابات پیش رو پرسیده است که بر اساس آخرین برآورد بعد از برگزاری سومین مناظره تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری میزان مشارکت در انتخابات 42 درصد محاسبه شده است.

مرکز افکار سنجی ایران در پرسش دیگری از کسانی که گفتند در انتخابات شرکت می‌کنند، پرسیده است که «برای انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، نامزد مورد نظرتان برای رای دادن را انتخاب کرده‌اید یا خیر؟» 73.2 درصد از پاسخگویانی که در انتخابات مشارکت می‌کنند گفتند، نامزد مورد نظر را انتخاب کرده‌اند و در مقابل 26.4 درصد هنوز نامزد مورد نظرشان را انتخاب نکرده‌اند. 0.4 درصد هم به این سوال پاسخ ندادند.

در پاسخ به است پرسش که «اگر الان انتخابات برگزار شود به چه کسی رای می‌دهید؟» از میان افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند، 60.6 درصد ابراهیم رئیسی، 8 درصد محسن رضایی، 3.5 درصد سعید جلیلی، 3.7 درصد عبدالناصر همتی، 3.1 درصد امیرحسین قاضی زاده هاشمی، 3 درصد علیرضا زاکانی و 0.7 درصد محسن مهرعلیزاده را برگزیده‌اند. 17.4 درصد به این سوال پاسخ ندادند.

از شهریور 1399 تا 24 خرداد 1400 در مجموع 11 موج نظرسنجی انتخاباتی از سوی ایسپا با جامعه آماری افراد بالای 18 سال کل کشور اجرا شد (هشت موج به شیوه مصاحبه تلفنی با اندازه نمونه تقریبی 1500 نفر و سه موج به شیوه مصاحبه حضوری در میادین و معابر با اندازه نمونه 5100 نفر). موج یازدهم نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری را با جامعه آماری افراد بالای 18 سال کل کشور (شهر و روستا) و اندازه نمونه 5094 نفر از طریق مصاحبه حضوری در میادین و معابر شهرها و روستاها در تاریخ 23 و 24 خرداد 1400 اجرا کرده است.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها