سازمان رسانه و ارتباطات عراق اعلام کرد که تعلیق مجوز فعالیت دفتر نمایندگی خبرگزاری رویترز در بغداد را، سه ماه به حالت تعلیق درآورده است.

این تصمیم به دنبال آن صورت گرفت که خبرگزاری رویترز در گزارشی دولت عراق را به پنهان‌کاری درباره آمار مبتلایان و فوت شدگان بیماری کرونا متهم کرده بود. رویترز در این گزارش به نقل از سه پزشک عراقی بدون اشاره به نام آنها مدعی شد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور بین سه تا ۹ هزار و فوت شدگان بیش از یک‌هزار نفر است. در گزارش رویترز آمده است، دولت عراق از پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی خواسته است که از ارائه آمار واقعی مبتلایان و فوت شدگان کرونا به رسانه‌ها خودداری کنند.

سازمان رسانه و ارتباطات عراق همچنین خبرگزاری رویترز را ۲۵ میلیون دینار عراقی جریمه کرد. خبرگزاری رویترز امروز یکشنبه اعلام کرد که سازمان رسانه و ارتباطات عراق با تعلیق تصمیم قبلی خود بر اعلام شفافیت، بی طرفی و صداقت در کار رسانه ای تاکید کرده است. رویترز با ابراز خرسندی از این تصمیم گفته که از انتشار اخبار تحولات عراق بسیار خوشحال است. رویترز در بیانیه خود از تلاش های مقامهای عراقی و سازمان رسانه و ارتباطات برای حل سریع این مساله قدردانی کرده است.

ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها