نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تجاوز یک پهپاد ترکیه و بمباران منطقه اردوگاه آوارگان در نزدیکی شهر مخمور خبر داد که به کشته شدن دو غیرنظامی زن منجر شد

نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که یک فروند پهپاد شناسایی ترکیه با نقض حریم هوایی عراق وارد خاک این کشور شده و با بمباران شمال شهر مخمور(در جنوب غرب اربیل) دو غیرنظامی را کشت. در بیانیه این نهاد آمده است: «فرماندهی دفاع هوایی نقض حریم هوایی عراق توسط یک هواپیمای شناسایی ترکیه را در محور سندی-سواره، توکا-القوس و شمال مخمور رهگیری کرد که در ارتفاع 6 کیلومتری و با سرعت 200 کلومتر در ساعت در پرواز بود و یک اردوگاه خانواده‌های کُرد و تُرک آواره در نزدیکی شهر مخمور را با یک فروند موشک هدف گرفت».

های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) طی حمله هوایی ترکیه به ارتفاعات شمال استان «اربیل» در منطقه کردستان عراق خبر دادند. عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه مواضع پ‌.ک‌.ک بیش از دو سال است که در مناطق شرق و جنوب شرق این کشور و نیز از چند ماه قبل در شمال عراق و ارتفاعات قندیل آغاز شده است. مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ‌ک‌ک است.

نیروی هوایی ترکیه از جولای ۲۰۱۵ و درپی شکسته شدن توافق آتش‌بس موقت بین آنکارا و پ.ک.ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق و کوهستان قندیل را به تناوب بمباران کرده است. گروه پ.ک.ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی را از سر گرفت. این گروه از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه‌ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از ۴۰هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری‌های ۳۰ ساله کشته شدند.

فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها