سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران همواره نشان داده است که جنگ طلب نیست ولی جنگاور است.

به گزارش نورنیوز به نقل از استانداری آذربایجان غربی، سیدعباس موسوی در بدو ورود به ارومیه به منظور شرکت در مراسم بزرگداشت بمباران شیمیایی سردشت اظهارداشت: ایران همواره نشان داده است که جنگ طلب نیست ولی جنگاور است و در زیر شدیدترین فشارها نیز در سایه مقاومت ملت، پیروز و سربلند خواهد بود.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در عین حال اهل تعامل و گفتگو است و راهبرد اساسی آن، مقاومت در مقابل همه فشارهای خصمانه است افزود: در حال حاضر در هفته حقوق بشر آمریکایی قرار داریم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: از نمونه‌های بارز این حقوق بشر دروغین می‌توان به حوادث خونین تاریخ ایران شامل ترور مقام معظم رهبری در ? تیرماه ????، حادثه فجیع هفت تیر در همان سال، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران با ??? سرنشین بی گناه توسط ناو آمریکایی وینسنس در ?? تیر ???? و بمباران شیمیایی سردشت در سال ???? اشاره کرد.

وی در خصوص اهداف سفر خود به آذربایجان غربی نیز گفت: بزرگداشت یاد و خاطره قربانیان بمباران شیمیایی سردشت که فاجعه آن توسط صدام و با هدایت آمریکایی‌ها اتفاق افتاد از جمله مهمترین هدف‌های سفر به این استان است.

موسوی افزود: یاد و خاطره قربانیان بمباران شیمیایی سردشت باید برای همیشه زنده بماند تا توجه داشته باشیم که ما با چه هزینه‌ای ضمن اداره جنگ، در مقابل همه زیاده خواهی ها مقاومت کرده‌ایم و این امر باید الگویی برای شرایط فعلی باشد.

سید عباس موسوی به عنوان میهمان یادواره قربانیان بمباران شیمیایی سردشت به آذربایجان غربی سفر کرده است و همزمان با هفتم تیرماه جاری در این آئین حضور می‌یابد.

مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها