اتاق عملیات افسران ارتباط ارتش یمن با انتشار آماری از ثبت بیش از 260 مورد نقض آتش بس در الحدیده از سوی عربستان خبر داد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: به نقل از المسیره، طبق گزارش منتشر شده از سوی اتاق عملیات افسران ارتباط ارتش یمن، با رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده مشخص شده است که؛ ائتلاف متجاوز سعودی در 24 ساعت گذشته 260 بار اقدام به نقض آتش‌بس در این استان کرده است.

یک منبع آگاه در اتاق عملیات افسران ارتباط ارتش یمن، نیز ایجاد استحکامات جنگی در «الفازه»، «الجبلیه» و «کیلو 16» را از جمله موارد نقض آتش‌بس در استان الحدیده معرفی کرده است.

وی در ادامه با اشاره به حملات توپخانه‌ای و گلوله باران مناطق مختلف یمن، موارد دیگری را همچون پرواز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در آسمان «حیس»، «الفازه»، «الجبلیه» و «التحیتا» نقض آتش‌بس در یمن دانسته است.

با اینکه از سیزدهم دسامبر سال 2018 میلادی طرف‌های یمنی به توافق آتش‌بس در استان الحدیده دست یافته اند، اما ائتلاف متجاوز سعودی این آتش‌بس را نقض و همچنان به حملات خود به استان الحدیده ادامه می‌دهد.

عربستان با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

نیرو‌های یمنی بار‌ها از عدم توقف جنگ و محاصره عربستان علیه این کشور خبر داده و اعلام کرده اند که صورتی که عربستان به اقدامات خود دراین منطقه پایان نبخشد، طرح پیشنهادی آتش بس بی فایده خواهد بود و کاربردی ندارد.

مقامات دولت نجات ملی یمن نیز اعلام کرده اند که ممانعت از ورود کشتی‌های حامل سوخت به بندر الحدیده علیرغم داشتن مجوز، نسل‌کشی جمعی است و میلیون‌ها کودک بیمار در نتیجه ادامه محاصره یمن و ممانعت از ورود دارو با خطر مرگ روبرو هستند.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها