نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین معتقد است که قطعنامه‌ای در انتقاد از اقدامات ایران در زمینه توسعه برنامه هسته‌ای خود در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصویب نخواهد شد، چون دلیلی برای انتقاد وجود ندارد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، از جمله آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص بررسی مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران طی هفته جاری در شورای حکام این سازمان اعلام کرد که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه‌ای در انتقاد از ایران به‌خاطر توسعه برنامه هسته‌ای این کشور تصویب نخواهد کرد، برای اینکه دلیلی برای چنین سندی وجود ندارد.

این دیپلمات بلندپایه روس توضیح داد: «من فکر می‌کنم که قطعنامه انتقاد آمیزی درباره ایران در شورای حکام تصویب نخواهد شد. با توجه به سفر "رافائل گروسی" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و توافقات بدست آمده در این سفر، دلیلی برای تصویب چنین سندی وجود ندارد.»

به گفته وی، مباحثات آغاز شده در خصوص مشکلات هسته‌ای ایران در نشست شورای حکام آژانس جنبه انتقاد آمیز دارد، ولی در مجموع اوضاع آرام است.

نماینده روسیه در وین از آمادگی مقامات تهران برای بازگشت به مذاکرات پیرامون احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) استقبال کرده و تأکید کرد که در حال حاضر هیچ علامتی از اینکه جمهوری اسلامی ایران در حال کار به روی ساخت بمب هسته‌ای باشد، وجود ندارد.  

پیش از این اعلام شده بود که کشورهای غربی شرکت کننده در توافق هسته‌ای با ایران در حال بررسی امکان تصویب قطعنامه‌ای انتقادی علیه ایران، به دلیل توسعه برنامه هسته‌ای ایران کشور هستند.  

 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها