پوتین: ایران برای مقابله با کرونا به کمک نیاز دارد اما غرب تحریم‎ها را حفظ کرده است.

نورنیوز-گروه اجتماعی: معاون قرارگاه پدافند زیستی: روسیه ماهی 2 میلیون واکسن اسپوتنیک در ایران تولید می کند، همه اش را هم می برد!

 ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسی در تازه‌ترین اظهارات با ملامت غرب گفته است:« نمی‌خواهم وارد جزئیات سیاسی شوم، اما ایران نیاز به کمک دارد و همچنان هیچ محدودیتی برداشته نمی‌شود. حتی هیچ بحثی در این خصوص وجود ندارد. انسانیت کجاست؟ حتی محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری، به ویژه در زمینه توزیع داروها و واکسن‌ها هم برداشته نمی‌شود».

این در حالی است که دکتر محمد کریمی‌نیا، معاون قرارگاه پدافند زیستی کشور گفته است:«قرارداد تولید 2 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک در ماه در ایران بین شرکت اکتوورکو و اسپوتنیک روسیه بسته و این قرارداد در سطح گسترده رسانه‌ای و به همه کشور اعلام می‌شود که به زودی ماهی 2 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک را به بازار ایران عرضه می‌کنیم، اما در تیرماه دکتر رئیسی، معاون بهداشتی وزارتخانه اعلام می‌کند که روس‌ها سر ما کلاه گذاشتند.

وی افزوده است:«واقعیت این بوده که روس‌ها به درستی با شرکت اکتوور قرارداد بسته‌اند تا واکسن اسپوتنیک در ایران تولید و به روسیه تحویل شود نه ایران! در واقع روسیه برای تولید واکسن برون‌سپاری کرده‌است».

به دنبال انتشار اظهاراتی مبنی بر تولید ماهانه دو میلیون دوز واکسن اسپوتنیک در کشور و انتقال آن به روسیه، سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب این ادعا، گفت: خروج و ورود هر نوع واکسن مستلزم مجوز سازمان غذا و دارو خواهد بود که چنین چیزی تاکنون در مورد واکسن های کرونا از جمله واکسن اسپوتنیک وی صادر نشده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها