الحشد الشعبی از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای خود در نتیجه وقوع تیراندازی و انفجار در شمال پایتخت عراق خبر می دهد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: الحشد الشعبی (بسیج مردمی) در بیانیه کوتاهی که در واپسین ساعت شامگاه جمعه به وقت محلی صادر شد، اعلام کرد که نیروهای تیپ دوازدهم سازمان، حمله عناصر وابسته به گروهک تروریستی داعش در منطقه «المشاهده»، از توابع شهرستان «الطارمیه» در شمال استان بغداد، پایتخت این کشور را دفع کردند و با آنها درگیر شدند.

هسته اطلاع رسانی امنیتی وابسته به فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز با صدور بیانیه ای در نخستین ساعت بامداد امروز (شنبه) به وقت محلی، تایید کرد که نیروهای تیپ دوازدهم الحشد الشعبی در منطقه «ثائر الاولی» در شهرستان الطارمیه هدف تیراندازی از سوی تک تیرانداز و انفجار بمب دست ساز قرار گرفتند و در نتیجه آن نیز، چهار تن از آنها جان خود را از دست دادند و یک تن دیگر زخمی شد.

با این حال، سازمان الحشد الشعبی ساعتی پس از آن در بیانیه دیگری، از کشته شدن معاون فرمانده هنگ نیروهای تکاور در تیپ دوازدهم و سه نیروی این تیپ و زخمی شدن شش نیروی دیگر در رویارویی با عناصر داعش در جریان عملیات تروریستی آنها در شهرستان الطارمیه خبر داد.

الحشد الشعبی در بیانیه خود ضمن اعلام این که عناصر داعش از برخی اماکن در شهرستان الطارمیه به عنوان پناهگاه و مخفیگاه استفاده می کنند، تاکید کرد که عملیات تروریستی امشب آنها نیز در حالی روی داده که عملیات امنیتی نیروهای سازمان برای پاکسازی مناطق این شهرستان وارد هفته دوم خود شده است.

این سازمان در ادامه نیز ضمن تاکید بر این که بدون شک تروریسم همچنان در حومه پایتخت عراق و در خطرناک ترین منطقه واقع در حد فاصل این استان و استان های همجوار صلاح الدین و الانبار فعالیت می کند، بار دیگر به ساکنان بغداد وعده داد که تا برقراری دوباره امنیت و ثبات در الطارمیه، عملیات پاکسازی کنونی را ادامه می دهد و در آینده نیز عملیات های دیگری انجام خواهد داد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها