به موجب ماده 47 قانون تملک آپارتمان‌ها،قرار دادن لوازم اضافی، گذاردن میز و صندلی و هر نوع اشیاء دیگر و هم‌چنین نگاهداری حیوانات در قسمت‌های مشترک ساختمان ممنوع است.

نورنیوز-گروه جامعه: رعایت حقوق همسایگی از جمله اموری که در دین مبین اسلام و قوانین مدنی جمهوری اسلامی ایران بر آن تاکید فراوانی شده است. 

به موجب ماده 2 قانون تملک آپارتمان‌ها برای حفظ حقوق شهروندی و رعایت حقوق همسایگان، حق استفاده از قسمت های مشترک ساختمان ها منحصر به یک یا چند آپارتمان یا محل پیشه مخصوص نبوده و به کلیه مالکین به نسبت قسمت اختصاصی آن‌ها تعلق می‌گیرد.

به‌طور کلی قسمت‌هایی که برای استفاده مذکور، اختصاصی تشخیص داده نشده  یا در اسناد مالکیت، ملک اختصاصی یک یا چند نفر از مالکین تلقی نشده از قسمت‌های مشترک محسوب می‌شود.

این شرایط درحالتی تغییر می کند که تعلق محل مورد نظر به قسمت معینی بر طبق عرف و عادت محل، مورد تردید نباشد.

به موجب تبصره ماده 3 آیین‌نامه قانون تملک آپارتمان‌ها، گذاشتن کفش جلوی در آپارتمان ممنوع است زیرا زیبایی و نظم ساختمان را بر هم می‌زند.

علاوه‌بر این ممکن است در مواقعی کفش‌ها از سوی افرادی خارج از آپارتمان به سرقت رود و این امر موجب تنش و اختلاف بین اهالی ساختمان شود.

در خصوص گذاشتن کفش جلوی  درب منزل 

هم‌چنین به موجب ماده 47 قانون تملک آپارتمان‌ها، قرار دادن لوازم اضافی، گذاردن میز و صندلی و هر نوع اشیاء دیگر ممنوع است.

علاوه بر موارد ذکر شده،نگاهداری حیوانات در قسمت‌های مشترک ساختمان نیز ممنوع است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها