رییس قوه قضاییه گفت: باید با اقدامات سوداگرانه کسانی که برای منافع شخصی خود جان مردم را به خطر می اندازند قاطع برخورد کرد.

نورنیوز-گروه جامعه: به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، در ادامه دیدارهای مسئولان با رئیس دستگاه قضا در جهت بررسی و همفکری برای حل مسائل و مشکلات مردم و دستگاه‌های مختلف، «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در عدلیه با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دیدار و گفتگو کرد.

رئیس قوه قضاییه در این دیدار با تجلیل از اقدامات جهادی کادر درمان که بی ادعا، خالصانه و بی وقفه در ادوار مختلف به ویژه در مقطع حساس شیوع کرونا از جان مردم در برابر بیماری‌ها صیانت کرده‌اند، یاد و خاطره «شهدای عرصه‌ سلامت» را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه ارتقاء سلامت اداری در حوزه بهداشت و درمان را در راستای صیانت از اعتبار خادمان حوزه سلامت مهم دانست و بر لزوم تقویت نظارت به ویژه بر عملکرد بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها تاکید کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان باید پیشگام پیشگیری از بروز تخلف و فساد و مقابله با تخلفات در این حوزه باشد، تصریح کرد: هرچه خودمراقبتی و نظارت صنفی در حوزه بهداشت و درمان بیشتر مورد توجه قرار گیرد شاهد کاهش شکایات و شکل گیری پرونده‌های قضایی خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر ضرورت مقابله با فساد و تخلف در بخش مرتبط با سلامت مردم اظهار داشت: باید با اقدامات سوداگرانه کسانی که برای منافع شخصی خود جان مردم را به خطر می اندازند قاطع برخورد کرد.

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد این وزارتخانه در ماه‌های اخیر، یکی از اقدامات مهم این حوزه را پیگیری واکسیناسیون عمومی عنوان کرد.

وی افزود: به موازات واردات واکسن، تولید واکسن داخلی برای تامین واکسن مورد نیاز با جدیت پیگیری شده است که صدور مجوز اضطراری برای تولیدات 5 مرکز تولید واکسن در کنار واکسن برکت، از جمله این اقدامات بوده است.

عین‌اللهی گفت: تزریق یک هفته واکسن در کشور ما، به اندازه دو برابر جمعیت تعدادی از کشورهای عربی بوده‌ است‌.

وی با بیان این‌که امروز میزان‌ تزریق واکسن در کشور به 59 میلیون‌ دُز رسیده، از همکاری و همراهی مردم در اجرای طرح واکسیناسیون‌ عمومی تقدیر کرد‌.

وزیر بهداشت و درمان همچنین ضمن تشریح برنامه‌های خود برای بهبود خدمات حوزه بهداشت و درمان گفت که اجرایی شدن این برنامه‌ها نیازمند همکاری و حمایت همه بخش‌ها از جمله قوه قضاییه است.

 

IMG_20211005_125701_889

IMG_20211005_125654_503

IMG_20211005_125656_239

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها