رافائل گروسی با اشاره به غنی سازی 60 درصدی افزود: با این سطح از غنی سازی که البته حق آنان هست، ما باید یک بازرسی و راستی آزمایی متناسبی داشته باشیم.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز بعد از افتتاح نشست شورای حکام، در مورد ایران به خبرنگاران گفت: من هیچ قولی در مورد ذرات اورانیوم کشف شده دریافت نکردم.

او در پاسخ به سوالی در مورد خرابکاری در کرج تصریح کرد: به عنوان مدیرکل آژانس، هرگونه خشونتی را محکوم می کنم.

گروسی به خبرنگارن گفت: آنچه که در گزارش من در مورد کامل و صحیح بودن اظهار نامه های ایران (با توجه به آلودگی های یافت شده) آمده، به این معنا نیست که برنامه ایران صلح آمیز نیست. آنچه که در گزارش من آمده، بدین معناست که سوالاتی وجود دارد.

او با اشاره به غنی سازی 60 درصدی افزود: با این سطح از غنی سازی که البته حق آنان هست، ما باید یک بازرسی و راستی آزمایی متناسبی داشته باشیم.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خبرنگاران گفت: تفاهم دیروز من با سازمان انرژی اتمی به معنی تمدید تفاهم سه ماهه فوریه 2021 نیست. دولت جدید و قبلی به دنبال تمدید این تفاهم نبوده و نیستند‌.

او سفر به تهران را سفری بسیار سازنده دانست که به ادامه کار در مسیر صحیح کمک می کند.

گروسی تاکید کرد: در مورد طرح موضوعات پادمانی، هیچ کس نمی تواند از من انتظار داشته باشد که در یک سفر ده ساعته این موضوعات را حل کنم. در این سفر، یک موضوع فوری داشتیم که حل و فصل شد. برای سایر موضوعات، باید چارچوبی تنظیم شود و این یک کار دیپلماتیک است و ممکن است زمام بر باشد.

همچنین گفت: اکنون با انجام این سفر، کشورهای عضو شورای حکام اطلاعات جدیدی در دسترس دارند. به نظرم، ما مدیریت کردیم تا مهمترین موضوع که در مورد از دست دادن اطلاعات بود را اصلاح کنیم.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها