احتمالا «شورش‌های سیاسی خونین!!» طی روزهای آینده در سعودی اینترنشنال، بی‌بی‌سی فارسی، من و تو و صفحات توییتر سلبریتی‌های وطنی ساکن داخل و خارج همچنان ادامه خواهد داشت و بر آمارهای دروغین کشته‌ها و بازداشتی‌ها و شکنجه‌شدگان افزوده خواهد شد.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: پس از آنکه طی چند روز گذشته مجموعه دستگاه‌های کشوری و لشکری به همراه گروه‌های خودجوش مردمی در حد توان برای حل مشکلات خوزستان بسیج شدند، گزارش‌های دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی حاکی است که اعتراضات مردم در این استان فروکش کرده و رخداد قابل توجهی در استان گزارش نشده است.

این در حالی است که رسانه‌های معاند همچنان با بازنشر ویدئوهای قدیمی تلاش دارند اعتراضات به حق مردم در موضوع آب و خشکسالی را «شورش سیاسی خونین» جلوه داده و تاکید کنند که این اعتراضات همچنان ادامه دارد و به شهرهای دیگر هم سرایت کرده است.

این رویه رسانه‌های معاند و ضدانقلاب جدید نیست و در گذشته هم معمولا با همین روش اقدام به موج‌سواری نموده تا به زعم خود مردم را بریده از نظام جمهوری اسلامی و نظام را ناتوان از اداره کشور نشان داده و برای پرونده‌سازی‌های حقوق بشری علیه کشور نیز خوراک مناسب تهیه کنند.

ناگفته پیداست این روش انعکاس اخبار هیچ نسبتی با رویکرد مردم و بیان اعتراضاتشان به برخی کاستی‌ها و سوء مدیریت‌ها ندارد، چنانچه از سویی اعتراض حق شهروندی آنان است و از سوی دیگر هم در اعتراضات خود و هم در تشییع شهید ضرغام پرست که از سوی ضدانقلاب و در راه حفظ امنیت مردم ناجوانمردانه به شهادت رسید بر حمایت از نظام تاکید داشتند.

البته پشتیبانی مردم وفادار خوزستان از انقلاب و نظام مسبوق به سابقه است چنانچه در ادامه فداکاری‌های آنان در سال‌های دفاع مقدس، نسبت مشارکت مردم این استان در انتخابات اخیر که بیش از متوسط کشوری بود، شاهدی بر این مدعاست و بیان‌گر آن است که اعتراضات آنان سیاسی نبوده است.

جالب اینکه؛ در خصوص بحران‌سازی و نقش پیاده نظام ضدانقلاب به ویژه منافقین و سلطنت‌طلب‌ها در فراهم کردن خوراک این رسانه‌ها و موج‌سواری آنها، آش به قدری شور شده که عناصری چون «الهه هیکس» هم با انتشار توییتی با اظهار تاسف از آن یاد کرده ‌است.

رفتار غیرحرفه‌ای این رسانه‌ها در تحریف حوادث خوزستان به حدی است که علاوه بر انتشار اخبار و تصاویر آرشیوی و غیر مرتبط، حتی بیان اعتراض یکی از شیوخ در جلسه با معاون اول رییس جمهور را هم که دادخواهی خود را با استناد به فرمایشات اخیر رهبری مطرح می‌کند، به نوعی سیاسی منتشر می‌کنند تا پازل خود را تکمیل کنند.

این در حالی است که در عالی‌ترین سطوح کشور از رهبری گرفته تا رییس جمهور فعلی و منتخب و دبیر شورای عالی امنیت ملی بر حق طبیعی مردم برای بیان اعتراضاتشان تاکید شده و اقدامات جدی برای رسیدگی سریع به مشکلات و رفع نارسایی‌ها آغاز شده است.

موضوع قابل توجه دیگر رفتار برخی سلبریتی‌ها است که بعضا در گوشه عمارت‌های چند صد میلیاردی در داخل و هتل‌های ۵ ستاره در خارج، چون همیشه فرصت را برای خودنمایی مهیا دیدند و با برآوردن فریاد فقدان آزادی در ایران، هر چه توانستند دروغ به نظام نسبت دادند که این مسئله بی‌شک در خاطره مردم باقی خواهد ماند.

این گروه در حالی غمخوار مردم! شده‌اند که بیشترین فشاری که تاکنون از تنگناهای اقتصادی تحمیل شده به مردم نجیب ایران تحمل کرده‌اند فشار کیبورد رایانه بر نوک انگشتانشان برای نوشتن توییت‌های هم‌سو با رسانه‌های معاند بوده است.

بر این اساس؛ احتمالا «شورش‌های سیاسی خونین!!» طی روزهای آینده در سعودی اینترنشنال، بی‌بی‌سی فارسی، من و تو و صفحات توییتر سلبریتی‌های وطنی ساکن داخل و خارج همچنان ادامه خواهد داشت و بر آمارهای دروغین کشته‌ها و بازداشتی‌ها و شکنجه‌شدگان افزوده خواهد شد.

البته که این رفتارها و اقدامات بیش از ۴۰ سال است ادامه دارد و حتما نیز فروکش نخواهد کرد اما برای بهبود همه‌جانبه شرایط کشور به ویژه در مناطقی که درگیر مشکلات اقلیمی و انباشت نارسایی‌های باقی‌مانده از سال‌های گذشته هستند، باید گام‌های قوی‌تر و پرشتاب‌تری برداشته شود.

حق مردمی که ولی‌نعمتان و صاحبان اصلی کشور هستند و در همه ایام و سختی‌ها، مردانه پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند بسیار بیش از آن است که صدای اعتراضشان بهانه دشمنانشان برای تداوم کینه‌ورزی و عقده‌گشایی‌های ناشی از شکست در عرصه‌های مختلف شود.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها