گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه نسبت به هرگونه تعرض به مسجد الاقصی به صهیونیست‌ها هشدار دادند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: منابع عبری‌زبان اعلام کردند که گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه طی پیامی به رژیم صهیونیستی از طریق «محمد العمادی» نماینده قطر در طرح بازسازی غزه نسبت به هرگونه تعرض به مسجد الاقصی هشدار داده‌اند.

این منابع تاکید کردند که مقاومت هشدار داده که هرگونه تعرض به مسجد الاقصی یا برپایی راهپیمایی در محوطه‌های آن در روز یکشنبه یا روزهای آتی، موجب به آتش کشیدن منطقه و ورود به دور جدیدی از درگیری‌ها خواهد شد.

مقاومت فلسطین اعلام کرده که برای دفاع از قدس و مقدسات آن، هر لحظه دست به سلاح خواهد بود.

گروههای مقاومت فلسطین پیش از این طی فراخوانی از فلسطینیان ساکن کرانه باختری و اراضی اشغالی خواستتند برای حمایت از مسجدالاقصی روز یکشنبه راهی قدس اشغالی شوند.

قرار است صهیونیست‌ها امروز در سالروز آنچه "تخریب هیکل" می‌نامند، وارد مسجد الاقصی شوند.

فراخوان برای مقابله با این اقدامات امسال با ابتکار حماس شروع شده است. حماس خواست که روز عرفه روز راهپیمایی برای مسجد الاقصی باشد.

پس از آن جبهه مردمی برای‌ آزادسازی فلسطین خواستار راهپیمایی در حمایت از مسجد الاقصی شد.

این جبهه از توده‌های مردم در کرانه باختری و داخلی اراضی اشغالی خواست امروز یکشنبه به شهر قدس حرکت کنند.

در همین راستا "شیخ خضر عدنان" از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که فراخوان شهرک‌نشینان صهیونیست برای یورش به مسجدالأقصی نیازمند اتخاذ مواضع و حرکت جمعی فلسطینیان برای جلوگیری از این اقدام اشغالگران است.

اقدامات تحریک آمیز صهیونیست‌ها در قدس اشغالی

رسانه‌های خبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی برای آماده‌سازی راهپیمایی شهرک‌نشینان صهیونیست در مسجدالأقصی، منطقه باب العامود در قدس اشغالی را مسدود کرده است.

رسانه‌های فلسطینی همچنین از درگیری نظامیان صهیونیست با شهروندان فلسطینی در اطراف مسجدالاقصی خبر دادند.

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن نظامیان صهیونیست به طرح وحشیانه‌ای یک جوان فلسطینی را در منطقه باب العامود در قدس اشغالی مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند.

حمله نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی

نظامیان اسرائیلی صبح امروز یکشنبه به مسجد الاقصی یورش برده و با شلیک گاز اشک‌آور به داخل مصلای قبلی در داخل این مسجد، اقدام به سرکوب نمازگزاران فلسطینی کردند که طی آن شماری زخمی شدند.

سرکوب تجمع فلسطینیان در محله الشیخ جراح

نظامیان اشغالگران اسرائیلی شب گذشته تجمع فلسطینیان در محله الشیخ جراح در قدس اشغالی در اعتراض به محاصره دو ماهه این محله و تلاش دشمن صهیونیستی برای کوچاندن خانواده‌های فلسطینی از آن را سرکوب کردند.

نظامیان اسرائیلی به سمت شرکت کنندگان در این تجمع گاز اشک‌آور و نارنجک‌های صوتی شلیک کردند و شماری از جوانان فلسطینی را هم به طرز وحشیانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار داده سپس بازداشت کردند. در این درگیری چندین نفر هم زخمی شدند.

تجمع کنندگان با سردادن شعارهایی تاکید کردند که تحت هیچ شرایطی حاضر به ترک خانه‌های خود نیستند و در اینجا خواهند ماند.

هم اکنون 28 خانواده فلسطینی در محله الشیخ جراح که از سال 1956 این خانه‌ها را ساخته‌اند، با خطر کوچانده شدن و آوارگی مواجه هستند.

شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی مدعی هستند که زمین‌هایی که این خانه‌ها در آن احداث شده، متعلق به آنان است. این در حالی است که ساکنان فلسطینی اسناد و مدارکی دارند که مالکیت آنان بر این اراضی را ثابت می‌کند.

تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها