یک مقام بلندپایه حزب الله با تأکید بر اینکه آمریکا مقصر اصلی اوضاع آشفته کنونی در لبنان است، گفت که فتنه آمریکایی هر نقطه از منطقه را که در آن شرافت و مقاومت یافت شود، مورد هجمه قرار می‌دهد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی تأکید کرد که «آمریکا مسبب اصلی ایجاد بحران و پیچیده شدن امور در لبنان است».

صفی الدین با تاکید بر این نکته که واشنگتن همواره در امور داخلی لبنان در حال مداخله‌گری است، افزود: «اوضاع آشفته لبنان را آمریکا به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است. فتنه و شر آمریکایی‌ها، لبنان و فلسطین و هر نقطه از منطقه را که در آن شرافت و مقاومت یافت شود، مورد هجمه قرار می‌دهد».

رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: «آمریکایی‌ها به عراق، افغانستان و سوریه آمدند تا این کشورها را ویران کنند. آنها سلاح و موشک به یمن ارسال می‌کنند تا این کشور را هم به ویرانه‌ای تبدیل کنند».

صفی الدین در پایان خاطرنشان کرد که «عملیات سیف القدس (شمشیر مقدس) جنگی میان حق و باطل و حمایت از ارزش‌های انسانی و تمامی عزتمندان در سرتاسر هستی است. امت اسلام راه خود را پیدا کرده است و این در حالی که نبرد سیف القدس آمریکا و رژیم صهیونیستی را شکست داده است».

وی با اشاره به سالروز پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه اعلام کرد: مقاومت از زمان جنگ ژوئیه تا امروز به ارتقا و توانمندی خود ادامه می دهد. دشمن در جنگ سال 2006 گیج و مستاصل شده بود در حالی که مقاومت دید روشنی داشت و متکی به مردم قدرتمند و مستحکم بود.

صفی الدین در عین حال اظهار داشت: مقاومت در حال حاضر در سطح منطقه قوی تر و ریشه دار تر شده است و ما امروز در جبهه مقاومت به تحقق اهداف بزرگ خود نزدیک تر شده ایم.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها