کنفدراسیون فوتبال آسیا تاریخ‌های جدید مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال‌های 2021 و 2022 را اعلام کرد.

نورنیوز-گروه جامعه: کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با پیشنهاد کمیته برگزاری مسابقات مبنی بر برنامه‌ریزی مجدد تمامی دیدارهای مراحل حذفی AFC CUP و لیگ قهرمانان آسیا در سال 2021 (از مرحله یک‌چهارم نهایی به بعد) از حالت رفت و برگشت به تک بازی موافقت کرد.

با در نظر گرفتن عدم قطعیت موجود به‌خاطر شیوع ویروس کووید 19 و همچنین محدودیت‌های سفر که بر قاره تحمیل شده، کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با وجود پایبندی به تعهد خود نسبت به اطمینان از امنیت و رفاه همه بازیکنان، تیم‌ها، مسئولان و سهامداران اصلی، موافقت کرد که کاهش تعداد سفر تیم‌های شرکت‌کننده امری حیاتی است.

کمیته اجرایی همچنین با پیشنهاد برگزاری مراحل یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی به‌صورت متمرکز در مناطق غرب و شرق موافقت کرد و پنجره دریافت پیشنهاد برای میزبانی از تک‌بازی فینال را برای فدراسیون‌های شرکت‌کننده از غرب آسیا باز کرد. کمیته اجرایی با حفظ ساختار فعلی مسابقات و ملاحظات بیشتر در فرمت فعلی موافقت کرد و مقرر شد در صورتی که برگزاری یک مسابقه به دلیل شرایط کرونا امکان‌پذیر نباشد، آن دیدار لغو خواهد شد و این موارد به‌عنوان رویداد «فورس ماژور» شناخته خواهد شد.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها