کابینه جدید رژیم صهیونیستی به شهرک‌نشین‌ها قول داد هر سه ماه مجوزهایی برای ساخت شهرک‌ها در کرانه باختری، قدس شرقی و غور اردن صادر کند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: سایت روزنامه عبری زبان "یسرائیل هیوم" اعلام کرد که کابینه جدید رژیم صهیونیستی به شهرک‌نشین‌ها تعهد داد همچنان هر سه ماه مجوزهایی برای شهرک‌سازی در کرانه باختری، قدس شرقی و غور اردن صادر کند.

این سایت فاش کرد: این توافق در اصل میان سران شهرک‌نشین‌ها و کابینه قبلی رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو انجام شده بود.

همچنین سایت یاد شده گزارش داد، آیلت شاکید، وزیر امور داخلی راست‌گرای رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوهای اخیرش با سران شهرک‌نشین‌ها تاکید کرد که توافقی در داخل کابینه جدید رژیم صهیونیستی به ویژه با بنی گانتس، وزیر ارتش این رژیم برای حفظ توافق مربوط به صدور مجوزهای ساخت‌وساز در شهرک‌ها حاصل شده است.

طبق اعلام این سایت عبری زبان، اداره عالی برنامه‌ریزی و ساخت‌وساز وابسته به شهرداری که با طرح‌های ساخت‌وساز موافقت می‌کند، آخرین بار در تاریخ 17 ژانویه گذشته با احداث 792 واحد مسکونی طی چند مرحله توافق کرد، گانتس از زمان ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا برای هماهنگی با دولت او تلاش کرده و با ممانعت از تشکیل جلسه این کمیته سعی دارد ساخت‌وسازها را برای جلوگیری از هر گونه اختلاف نظری با دولت جدید آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها