عضو دفتر سیاسی جنبش «أنصارالله» یمن با اشاره به سخنان اخیر فرستاده ویژه آمریکا در امور این کشور، گفت: ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش «أنصارالله» یمن به اظهارات اخیر «تیموتی لیندرکینگ» فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تصریح کرد: ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد. اگر آمریکایی‌ها در سخنان و مواضع خود جدی هستند باید حملاتشان به یمن را متوقف سازند.

این عضو دفتر سیاسی جنبش أنصارالله یمن گفت: اظهارات اخیر مقام آمریکایی نشان می‌دهد که واشنگتن همچنان استانداردهای دوگانه را در قبال یمن در پیش گرفته است. از سوی دیگر، «یاسر الحوری» دبیر شورای عالی سیاسی یمن نیز تصریح کرد: أنصارالله یمن مشروعیت خود را از میدان و ملت یمن می‌گیرد.

پیش از این نیز «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به اظهارات اخیر تیموتی لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن که گفته بود واشنگتن، جنبش انصارالله را به رسمیت می‌شناسد، واکنش نشان داد.

محمد علی الحوثی در این خصوص گفت: یمن با اتکاء به قدرتِ مقاومت پیروز شد. از همین روی، ما توانستیم مشروعیت و استقلال را برای خود به ارمغان آوریم.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه یادآور شد: جامعه جهانی باید برخورد عادلانه ای با یمن داشته باشد. ما معتقدیم که جامعه جهانی باید از اخاذی از یمنی‌ها دست بکشد. تجاوز و محاصره علیه یمن و مداخله در امور سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشور باید متوقف شود.

چندی پیش هم «عبدالوهاب المحبشی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن هم در گفتگو با شبکه المیادین تصریح کرده بود: سخنان فرستاده آمریکا در یمن مبنی بر مشروعیت انصار الله، اعتراف ضمنی به این است که آمریکا در پشت جنگ علیه یمن قرار دارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله همچنین تاکید کرد: دستاوردهای میدانی یمنی‌ها، آمریکا را وادار کرد که انصار الله را به عنوان طرف قانونی در یمن به رسمیت شناسند. گفتنی است، فرستاده آمریکا در امور یمن روز پنجشنبه گفت که آمریکا جنبش انصارالله را به عنوان یک طرف قانونی در یمن که دستاوردهایی را نیز کسب کرده است، به رسمیت می‌شناسد.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها