یک مقام وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تحریم های واشنگتن علیه دمشق، به کشورهای عربی نسبت به عادی سازی روابط با سوریه هشدار داد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: به نقل از وب سایت وزارت خارجه آمریکا، «جوی هود» دستیار امور خاور نزدیک وزارت امور خارجه ایالات متحده در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدام احتمالی برخی از کشورهای عرب متحد آمریکا برای عادی سازی روابط با دولت سوریه گفت: آمریکا از این کشورها می‌خواهد با دقت بسیار اقدامات اعمال شده توسط دولت سوریه طی دهه گذشته را مد نظر داشته باشند.

هود اشاره‌ای به تلاش و اقدامات کشورهای غربی برای سرنگون کردن دولت قانونی سوریه نکرد.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا همچنین مدعی تلاش‌های حکومت سوریه برای جلوگیری از دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه شد.

جوی هود در ادامه گفت: البته باید اضافه کنم که ما قانون تحریم‌های سزار را داریم. این قانونی است که از پشتیبانی گسترده از سوی هر دو حزب در کنگره برخوردار است و دولت بایدن قانون آن را دنبال می‌کند.

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد: بنابراین، کشورها و بنگاه‌های تجاری باید خیلی مراقب باشند که هرگونه تراکنش احتمالی، آنها را در معرض تحریم‌های ایالات متحده قرار ندهد.

جوی هود تاکید کرد تا زمانی حکومت بشار اسد به طور اساسی تغییر رفتار ندهد، آمریکا رویکرد خود را در قبال این حکومت تغییر نخواهد داد.

قانون سزار که توسط دولت دونالد ترامپ به اجرا گذاشته شد، در نظر دارد از هرگونه معامله اقتصادی با حکومت سوریه جلوگیری کند تا دولت سوریه مجبور شود قدرت را به دولت مورد نظر آمریکا واگذار کند.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها