گاردین به نقل از کارشناس مسائل ایران دراندیشکده چتم هاوس لندن نوشت پیروزی رئیسی زمینه را برای اجماع داخلی درباره اصلاحات گسترده تر فراهم می کند و تهران را در موضع قوی تری در دیپلماسی بین المللی قرار می دهد

نورنیوز-گروه سیاسی: تارنمای شبکه تلویزیونی سی ان ان خبر پیروزی ابراهیم رییسی را در صدر اخبار خود قرار داد و نوشت شمارش اولیه آرا حکایت از پیروزی گسترده وی درا انتخابات ریاست جمهوری دارد.

روزنامه فایننشال تایمز هم خبر پیروزی ابراهیم رئیسی را خبر اول سایت خود قرار داد و نوشت که او توانسته بطور گسترده آرای اکثریت قاطع مردم ایران را بدست آورد.

خبرگزاری فرانسه: در میان کسانی که به رئیسی رای دادند، بسیاری از آنها می گویند دلیل حمایت آنها از وی این است که او متعهد شده با فساد مبارزه و به قشر ضعیف جامعه کمک کند .

بخش اسپانیایی خبرگزاری آناتولی نوشت: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری منتخب ایران در انتخابات ریاست جمهوری 1400 با رویکرد جدی به مسئله فساد و مشکلات اقتصادی اطمینان داد که این موضوعات را در اولویت قرار خواهد داد.

تارنمای شبکه خبری فرانس 24 هم خبر پیشتازی قاطع رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را در صدر خبرهای خود قرار داد و نوشت که ابراهیم رئیسی با فاصله زیاد نسبت به رقیبان خود، پیروز انتخابات است.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو نوشت: ستاد انتخابات ایران اعلام کرد، ابراهیم رئیسی با اخذ 62 درصد آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایران شده است.

روزنامه فرانسوی اوئست فرانس نیز نوشت: ابراهیم رئیسی نیز با کسب اکثریت آراء (65 درصد) به پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایران دست یافت.

روزنامه فرانسوی لوپریزین با اشاره به انتخاب ابراهیم رئیسی حائز 62.6درصد آراء نوشت: ابراهیم رئیسی با معرفی خود به عنوان قهرمان مبارزه با فساد و مدافع طبقات مردمی در کارزار انتخاباتی، بیشتر دوران فعالیت خود را در دستگاه قضایی ایران سپری کرده است.

رادیو فرانسه نیز با اشاره به پیروزی ابراهیم رئیسی با کسب اکثریت آراء نوشت: رقیبان وی ازجمله عبدالناصر همتی، قاضی زده هاشمی، محسن رضایی و حتی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران پیش از اعلام رسمی نتایج به وی تبریک گفتند.

بسیاری از رسانه های فرانسوی دیگر از جمله روزنامه فرانسوی لوموند، فرانس انفو تی وی، نشریه فرانسوی لزاکو، روزنامه فرانسوی لیبراسیون و .... به بازتاب پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1400ایران پرداختند.

تارنمای بی بی سی انگلیسی هم نوشت: ابراهیم رئیسی با شکست دادن سه رقیب خود بعنوان رئیس جمهوری آتی ایران انتخاب شد.

گاردین به نقل از کارشناس مسائل ایران دراندیشکده چتم هاوس لندن نوشت پیروزی رئیسی زمینه را برای اجماع داخلی درباره اصلاحات گسترده تر فراهم می کند و تهران را در موضع قوی تری در دیپلماسی بین المللی قرار می دهد

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها