دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: «مقاومت» و «تبعیت نکردن از خواست و اراده دشمن» از عوامل بنیادین حفظ و تقویت اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران در عرصه‌های مختلف است.

نورنیوز-گروه سیاسی: امیر دریابان علی شمخانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با نکوداشت سالروز آزادی خرمشهر در پاسخ به پرسشی درباره تعبیر معروف رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که «خرمشهر‌ها در پیش است» اظهار داشت: برداشت من از تعبیر ایشان این است که هویّت و موجودیت نظام اسلامی مانند ققنوس است که از خاکسترش مجددا متولد می‌شود و اوج می‌گیرد.

وی، آزادسازی خرمشهر را مهمترین نما‏د‏‎ مویدِ این ویژگی نظام اسلامی دانست و افزود: البته ادامه این روند و امیدواری به در پیش بودن حماسه‌هایی مشابه فتح خرمشهر، نیازمند الزاماتی است که رهبر معظم انقلاب بار‌ها به آن اشاره کردند. امیر شمخانی تاکید کرد: با تمام وجود معتقدم تا زمانی که همگان اعم از مسئولان و مردم به این اصول معتقد و ملتزم باشیم حتی اگر خاکستر شویم و همه چیزمان را از دست دهیم، دوباره ققنوس وار از خاکسترمان برمی خیزیم و اوج می‌گیریم که این یعنی امید مستمر و قاطع به پیروزی و آینده روشن؛ بنابراین ایمان داشته باشید که «خرمشهر‌ها در پیش است.» دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین پیروزی سوم خرداد را بخشی از پیروزی مقاومت در جلوگیری از رسیدن دشمن به اهدافش دانست و گفت: نمی‌خواهم به این پرسش که در زمان فتح خرمشهر کجا بودم پاسخ کلیشه‌ای دهم، چون شما می‌دانید که در آن مقطع کجا بودم، اما از حماسه سوم خرداد حسی دارم که هنوز همراه من است و می‌خواهم آن را منتقل کنم. وی با اشاره به جمله تاریخی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در روز آزادی خرمشهر مبنی بر این که «خرمشهر را خدا آزاد کرد» اظهار داشت: در آن شرایط، خیلی‌ها برداشت‌های مختلفی از این پیام امام راحل داشتند که محل بحث آن این جا نیست، اما بنده این حس را از این جمله ایشان داشتم که چقدر محل شکرگزاری است که انسان سرباز خدا باشد.

امیر شمخانی این جمله را نشان نصب شده از جانب امام رحمت الله علیه بر سینه رزمندگان فاتح خرمشهر دانست و افزود: هنوز هم آن حس، همراه من است و امیدوارم همیشه با آن نقش سربازی خدا به ایفای نقش بپردازم.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها