فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از فعالیت 43مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی و غیر خودرویی در تهران خبر داد و گفت که تا 10 روز آینده تعداد این مراکز به 80 مرکز افزایش خواهد یافت.

نورنیوز-گروه جامعه: براساس آخرین آمار تعداد مراجعان سرپایی به مراکز درمانی تهران نسبت به 48 ساعت گذشته حدود 4.5 درصد و به مراکز بهداشتی 16.1 درصد کاهش داشته است.

به گفته زالی، هم اکنون 6192 بیمار در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند که 1600 بیمار در بخش‌های ویژه بستری هستند.

وی در ادامه از بستری 850 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته و ترخیص 870 بیمار از بیمارستان‌ها خبر داد و گفت : کماکان تهران شرایط شکننده ای دارد.

زالی جمعیت سالمندان بالای 80 سال تهرانی را 186 هزار نفر و آمار سالمندان 75سال تا 80سال را 179هزار و دویست نفر ذکر کرد .

به گفته وی، 80 درصد سالمندان 80سال به بالا ‌واکسینه شدند و واکسیناسیون سالمندان بالای 75 سال نیز با شتاب در حال انجام است و به محض اعلام وزارت بهداشت گروه سنی بعدی واکسینه می‌شوند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۳مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی و غیر خودرویی در تهران راه اندازی شده است که تا اوایل هفته آینده تعداد آنها افزایش خواهد یافت.

وی افزود : در 10 روز آینده تعداد مراکز تجمیعی در تهران به 80 مرکز افزایش خواهد یافت.

زالی تاکید کرد: بعد از دریافت واکسن همچنان باید پروتکل های بهداشتی و ماسک رعایت شود.

به گفته وی، سطح آنتی‌ها و ایمنی دو هفته پس از تزریق دُز دوم واکسن در بدن فرد ایجاد می‌شود و تا آن زمان همچنان خطر ابتلا به بیماری وجود دارد و شهروندان حتما باید پس از واکسن نیز پروتکلها را بطور جدی رعایت کنند.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها