مجموعه رسانه‌ای «نورنیوز» در ادامه مسیر طی شده تاکنون و به حکم وظیفه و رسالتی که بر دوش خود احساس می‌کند، تلاش خواهد داشت تا با سرلوحه قرار دادن منشور اخلاقی خود نقش موثری در انجام این مسئولیت خطیر باهدف افزایش رقابت، سلامت، مشارکت و امنیت انتخابات ایفا کند.

نورنیوز - گروه سیاسی: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی به دلایل متعدد داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی قطعا یکی از بزنگاه‌های تاریخی مهم در طول عمر با برکت این نظام برآمده از آراء مردم است و همین امر مسئولیت همه آحاد ملت و حاکمیت را در ابعاد مختلف مربوط به انتخابات بسیار سنگین‌تر کرده است.

بر همین اساس؛ مجموعه رسانه‌ای «نورنیوز» در ادامه مسیر طی شده تاکنون و به حکم وظیفه و رسالتی که بر دوش خود احساس می‌کند، تلاش خواهد داشت تا با سرلوحه قرار دادن منشور اخلاقی خود نقش موثری در انجام این مسئولیت خطیر باهدف افزایش رقابت، سلامت، مشارکت و امنیت انتخابات ایفا کند.

انتشار این منشور با هدف شفاف‌سازی مسیر پیشِ رو، ایجاد تعهدی مضاعف در محضر خداوند متعال و ملت شریف ایران جهت التزام عملی به این اصول و جلوگیری از غلبه هوای نفس و البته در امان ماندن از قضاوت‌های نابه‌جا صورت می‌پذیرد.

علاوه بر این انتظار داریم عموم مخاطبان ارجمندی که در دو سال گذشته با بیان انتقادات، پیشنهادات و راهنمایی‌های ارزنده خود ما را مورد لطف قرار داده‌اند، عملکرد نورنیوز در چارچوب این منشور را ارزیابی و قضاوت کرده و چون گذشته ما را از نقد و نظر خویش بهره‌مند سازند:

1.رعایت انصاف، اخلاق و تقوای رسانه‌ای در تولید و پوشش اخبار و تحولات مربوط به کاندیداها و فرآیند انتخابات

2.رفتار فراجناحی و مبتنی بر منافع و امنیت ملی

3.حرکت بر مدار عدالت رسانه‌ای در پوشش اخبار و برنامه‌های نامزدهای تایید شده از سوی شورای نگهبان

4.فراهم نمودن زمینه ارائه نظرات و نقد کاندیداها حول سه محور کارنامه، برنامه و تیم اجرایی

5.پیگیری مطالبات به حق مردم از مجریان، ناظران و نامزدهای انتخابات

6.تلاش برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و اعتلاء سرمایه اجتماعی نظام

امید است که با عنایات باری تعالی و دعای حضرت ولی‌عصر(عج) عامل به این منشور بوده و گامی موثر در این مسیر برداریم.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها