شرایط فوق بحرانی رژیم صهیونیستی از آن جهت اهمیت دارد که مهمترین دلیل مهاجرت یهودیان فریب خورده از سراسر دنیا به سرزمین اشغال شده فلسطین، آرزوی زندگی در شرایطی امن و با ثبات بوده است، اما بروز این اتفاقات، خیالی بودن آن آرزوها را تایید و با تشدید درصد مهاجرت معکوس، روند نابودی این رژیم را تسریع کرده است.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: رژیم غاصب صهیونیستی روزهای سختی را می‌گذراند و علاوه بر مواجهه با موج تظاهرات‌های شبانه‌روزی شهروندان خود در نقاط مختلف سرزمین‌های اشغالی به دلیل فراگیری فساد و ناکارآمدی دولت، تبعیض و مشکلات معیشتی، با موجی از اتفاقات امنیتی مواجه شده است که ادعاهای ضربه‌ناپذیری آنان را زیر سوال برده است.

در 2 هفته گذشته چندین اصابت موشک، آتش‌سوزی و انفجار در مکان‌های مختلف از جمله کارخانه موشک‌سازی «تومر»، نزدیکی تاسیسات اتمی «دیمونا»، پالایشگاه «حیفا»، فرودگاه «بن گوریون» و... اتفاق افتاده و طی چند روز اخیر هم با موجی از حملات سایبری تکمیل شده است.

گرچه دولت نتانیاهو برای کنترل افکار عمومی و حفظ وجهه خود سعی کرده همه این مسائل را «حادثه عادی» جا بزند اما بسیاری از کارشناسان معتقدند این حوادث، نتیجه اقدامات تروریستی و شرورانه این رژیم در سطح منطقه است.

حملات سایبری اخیر که گروهی جدید به نام «نت‌ورم» مسئولیت آنها را به عهده گرفته، بنابر گزارش وب‌سایت صهیونیستی «جی‌.ان.‌اس»، چندین شرکت از جمله شرکت لجستیکی «وریتاس» و «Match Retail» را هدف قرار‌داده‌ و اطلاعات زیادی را از آنها به سرقت برده‌اند.

در ادامه این سلسله حوادث، آتش‌سوزی عصر یک‌شنبه در دانشگاه عبری زبان اورشلیم در قدس اشغالی نیز به مدد تحریف روزنامه «جروزالم پست»، حادثه‌ای عادی عنوان شد که در محوطه دانشگاه و در کنار ساختمان‌های آموزشی رخ داده و خسارتی در بر نداشته است.

علاوه بر این حوادث، شرایط داخلی رژیم صهیونیستی نیز حال و روز خوبی ندارد و بن‌بست سیاسی حاکم روز به روز بر وخامت اوضاع می‌افزاید. البته چنانچه «آیلت شاکد» وزیر دادگستری پیشین این رژیم در یک فایل صوتی درز داده شده بیان می‌کند، تقریبا بر همگان مسجل شده که فساد، ناکارآمدی و خوی دیکتاتوری نتانیاهو و همسرش عامل نابسامانی‌های داخل سرزمین‌های اشغالی است.

او در این فایل می‌گوید: «نتانیاهو می‌خواهد ادامه دهد و در قدرت باقی بماند. او و همسرش شهوت حکومت و قدرت دارند. آنها مانند دیکتاتور و ستمگران هستند.»

مجموعه این شرایط نشان دهنده آن است که رژیم صهیونیستی با بحرانی تاریخی روبه‌روست که چنانچه «آونر بن زاکن» استاد دانشگاه و تحلیل‌گر صهیونیست نیز بدان اشاره داشته، آنها را به جنگ داخلی نزدیک کرده است.

صهیونیست‌ها البته به واسطه تداوم رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی به مرور در حال از دست دادن تصویر دروغین ارائه شده از خود نزد افکار عمومی غرب هستند. این مسئله حتی به برخی گروه‌ها و موسسات حقوق بشری نیز سرایت کرده تا جایی که موسسه «یورو مانیتور» مستقر در سوئیس هم علیه این رژیم موضع گرفته و آن را رژیمی آپارتایدی خوانده است.

این شرایط فوق بحرانی از آن جهت اهمیت دارد که مهمترین دلیل مهاجرت یهودیان فریب خورده از سراسر دنیا به سرزمین اشغال شده فلسطین، وعده‌های توخالی صهیونیست‌ها مبنی بر مهیا کردن شرایطی امن و با ثبات برای زندگی بوده است، اما بروز این اتفاقات، خیالی بودن آن وعده‌ها را تایید و با تشدید درصد مهاجرت معکوس، روند نابودی این رژیم را تسریع کرده است.

نورنیوز

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدید ها